KF Ballkani u tregon kodin e sjelljes tifozëve të vet: Mos shani, mos ofendoni, kurrë mos gjuani gjësende në fushë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

KF Ballkani u tregon kodin e sjelljes tifozëve të vet: Mos shani, mos ofendoni, kurrë mos gjuani gjësende në fushë

NULL NULL
17/03/2018

Klubi Futbollistik Ballkani nga Suhareka që bën gara në Ligën e Parë të Kosovës kanë hartuar një rregullore dhe kanë bërë një thirrje publike për tifozët e skuadrës.

Klubi ka hartuar disa rregulla se si duhet tifozët t’i përkrahin ata dhe si të bëjnë tifozllëk.

Në disa nga këto rregulla thuhet që kundërshtari të respektohet dhe asnjëherë të mos shahet nga tribunat e të mos ofendohet.

Gjithashtu kërkohet nga tifozët që të mos gjuajnë gjësende në fushë, njofton Klan Kosova.

KF Ballkani për momentin gjendet në vendin e dytë në Ligën e Parë me  41 pikë, pesë më pakë se lideri KEK-u, por me një ndeshje më pak të zhvilluar.

klankosova.tv