Kevin Spacey t’ua paguajë 31 milionë dollarë krijuesve të "House of Cards" - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kevin Spacey t’ua paguajë 31 milionë dollarë krijuesve të “House of Cards”

NULL NULL
05/08/2022

Aktori Kevin Spacey duhet t’ua paguajë 31 milionë dollarë producentëve të serisë “House of Cards”.

Atij i është hedhur poshtë kërkesa që të shfuqizohet vendimi gjyqësor që ai ta paguajë këtë shumë.

Në nëntor, aktori hollivudian ishte urdhëruar t’ia paguajë këtë shumë MCR-së, pas supozimeve për sjellje të keqe seksuale me anëtarët e rinj të ekipit, që ishte pjesë e produksionit.

Gjykatësi Mel Red Recana shkroi që Spacey dhe avokatët e tij kanë dështuar të argumentojnë që shuma e dëmeve ishte absolutisht aq e paarsyeshme sa të jetë e barabartë me një ribërje arbitrare të kontratave të palëve.