Këto janë ushqimet që iu bëjnë me bark të sheshtë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Këto janë ushqimet që iu bëjnë me bark të sheshtë

NULL NULL
01/03/2017

Një bark i sheshtë është diçka që të gjithë e duam, por diçka që shumë prej nesh vështirë e arrijmë.

Që të gjithë e dimë se ushtrimet fizike janë forma kryesore për ta arritur barkun e sheshtë, mirëpo a e keni ditur se ka edhe disa ushqime që mund t’iu ndihmojnë të humbni peshë?

Këtu përfshihet edhe supa e po ashtu edhe buka dhe nëse këto ushqime i hani çdo ditë, me pa dyshim do të keni një bark të bonifikuar.

Buka integrale

Image result for integral bread

Legumet

Image result for legumes

Shalqiri

Image result for watermelon