Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Këto janë shenjat që tregojnë se fëmija juaj është i dehidruar

NULL NULL
10.06.2023 16:12
Dehidrimi

Mjekët kanë treguar se ka disa shenja që iu bëjnë të ditur se fëmija juaj është i dehidruar.

Sipas tyre, për fëmijët që ende mbajnë pelena, mund të vëreni se lagen më pak.

Nëse fëmija juaj qan pa lot, sipas mjekëve edhe kjo është shenjë e dehidrimi, shkruan The Sun, transmeton Klankosova.tv.

Një tjetër shenjë sipas tyre janë edhe sytë e lodhur, pra nëse shihni se fëmija juaj mezi po i hapë sytë, duhet ta dini që është i dehidruar.

Shenjë tjetër e kësaj gjendje, sipas mjekëve është edhe gjuha e gjatë e fëmijëve.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.