8:51, 12 Prill 2018

Mbrëmë i është vënë kapaku kampionatit të rregullt në NBA, dhe janë mësuar çiftet e Playoff-it.

Në Konferencën Lindore ekipi i parë, Toronto Raptors, do të ndeshet me Washington Wizards, Boston Celtics do të ketë përballë Milwaukee Bucks, ndërkaq Philadelphia 76ers luan ndaj Miami
Heat.

Nënkampioni aktual, Cleveland Cavaliers, do të luftojë ndaj Indiana Pacers.

Në anën tjetër, ekipi me bilancin më të mirë sivjet, Houston Rockets, do të ballafaqohet me Minnesota Timberwolves.

Golden State Warriors luan ndaj San Antonio Spurs, e Portland Trail Blazers do të ketë punë me New Orleans Pelicans. Oklahoma City Thunder  përballet me Utah Jazz.

Ndeshjet e para të playoffit do të nisin këtë shtune.

Konkurs Pune

Lexo më shumë