12:16, 15 Mars 2019

Sot është mbajtur shorti për të përcaktuar ndeshjet çerekfinale të këtij edicioni të Ligës së Kampionëve.

Ajaksi do të ndeshet me Juventusin ndërkaq Liverpool do të kenë punë me Porton.

Tottneham Hotspur kanë për t’u përballur me kampionin anglez, Manchester City-n, ndërkaq Barcelona ndeshet me Manchester United-in.

Fituesi i përballjes Ajaks-Juventus do të takohet me fituesin e asaj mes Tottenham Hotspur dhe Manchester City, ndërkaq fituesi i Barcelona-Manchester United luan ndaj fituesit Liverpool-Porto.

Ajaks  VS Juventus

Liverpool VS Porto

Tottenham Hotpsur VS Manchester City

Barcelona VS Manchester United

Konkurs Pune

Lexo më shumë