23:09, 21 Qershor 2015

Vendi ynë  gjatë kësaj jave do të jetë nën ndikimin e masave relativisht të ngrohta të ajrit.

Në këto kushte në viset e ulëta temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet  9C -11C celsius kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 24-29 gradë celsius  gjatë gjithë javës, kurse në viset e larta temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12 – 22 gradë celsius.

Shtypja  atmosferike do të luhatet nga 1012mb-1019mb, lagështia relative e ajrit në mëngjes do të shënoj ngritje deri 92% gjatë ditës do të zbresë në vlerat e normales.

Dukshmëria horizontale nga 2km-15km, derisa nëpër ultësira do të ketë mjegull të lehtë. Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi 1-7m/s.

Riga të shiut  pritet të ketë vende – vende  ditën e mërkurë dhe të diele.

Konkurs Pune

Lexo më shumë