18:12, 30 Mars 2020

10 mjekët dhe 20 infermierët shqiptarë u dërguan në Itali të shërbejnë në spitalin e Brescias.

Ata do të ndihmojnë në trajtimin e pacientëve të prekur nga koronavirusi.

Ministrja e Shëndetësisë në Shqipëri Ogerta Manastirliu, ka shpërndarë një video dhe e konsideron ekipin si krenarinë e shqiptarëve.

Postimi i plotë:

“Ornela, Alma, Erisela, Ermali, Orgesti, Bledi, Erxhymenti, Doina, Andriana, Lindita, Qazimi, Alma, Juliani, Serxhio, Kristiani, Suela, Eraldi, Evani, Albani, Manjola, Arjani, Eduart, Korabi, Ermali, Alfonsi, Ardit, Ervis, Almarin, Elisabeta, Blerim janë #krenaria jonë 10 mjekët dhe 20 infermierët tanë do të shërbejnë në spitalin e Brescias, në një prej zonave më të goditura nga #COVID-19 në Itali”.

Ornela, Alma, Erisela, Ermali, Orgesti, Bledi, Erxhymenti, Doina, Andriana, Lindita, Qazimi, Alma, Juliani, Serxhio, Kristiani, Suela, Eraldi, Evani, Albani, Manjola, Arjani, Eduart, Korabi, Ermali, Alfonsi, Ardit, Ervis, Almarin, Elisabeta, Blerim jeni #krenaria jonë🙏🏼10 mjekët dhe 20 infermierët tanë do të shërbejnë në spitalin e Brescias, në një prej zonave më të goditura nga #COVID-19 në Itali❗️#FORCA#JEMIMEJU 🇦🇱🇮🇹

Publiée par Ogerta Manastirliu sur Lundi 30 mars 2020

Konkurs Pune

Lexo më shumë