Kështu shpëtohen udhëtarët nga metroja e përmbytur (VIDEO)

Kështu shpëtohen udhëtarët nga metroja e përmbytur (VIDEO)

NULL NULL
1 week më parë

Të paktën 12 njerëz vdiqën në përmbytjet e rënda të së martës në Kinë që bllokoi njerëzit në metro, shkolla dhe në vendet e tyre të punës brenda natës.

Qyteti tashmë i vërshuar në Zhengzhou, kryeqyteti i provincës Henan, u godit nga 20 centimetra shi nga ora 4 deri në 5 pasdite, tha agjencia zyrtare e lajmeve Xinhua, duke cituar agjencinë e motit Henan, raporton AP, transmeton Klankosova.tv

Në mesin e zonave që u përmbytën ishte edhe një pjesë e tunelit të metrosë në Zhengzhou u përmbyt dhe uji u fut në makinat e metrosë, duke bllokuar pasagjerët, tha transmetuesi shtetëror CCTV.

Disa prej tyre thanë se kishte pak ajër në makinat e metrosë ku ishin bllokuar dhe se kishte hapësirë shumë të kufizuar për to, sipas CCTV.