Kështu largohet zbokthi nga flokët - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kështu largohet zbokthi nga flokët

NULL NULL
02/06/2015

Keni dëshirë të dilni të shëtisni me dikë që keni përzemër por s’mund t’a bëni dot, pasi që flokët tuaj përmbajnë shumë zbokth i cili ështe shumë i bezdishëm at’herë studime të fundit tregojnë që duke praktikuar disa metoda mund t’a eliminoni pothuajse për një kohë afatgjate.

Ja disa këshilla për të eliminuar zbokthin:

Mos hidhni shampoo direkt tek flokët tuaj, por hidheni në pëllëmbën e dorës përpara se të pastroni flokët.

Provoni të mos përdorësh shampoo apo balsame që përmbajnë alkool pasi ato thajnë lëkurën e kokës.

Mos u stresoni , dhe flini gjumë të rregullt, sepse pagjumësia dhe stresi vetëm e shtojnë zbokthin.

Praktikoni nganjëherë vaj ulliri si maskë për trajtimin e flokëve tuaj.

Nëse zbokthi në flokë është në sasi shqetësuese at’herë është nevoja e përdorimit të një medikamenti efektiv apo ndonjë shampoje siç  është ‘’ Fungoral’’ apo ndonjë trajtues i zbokthit  ‘’Gentinor’’