Këshilla bukurie, grim natyral për vetëm pesë minuta - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Këshilla bukurie, grim natyral për vetëm pesë minuta

NULL NULL
28.03.2023 17:46
keshilla bukurie

Dëshironi të krijoni një grim natyral me shkëlqim në vetëm pesë minuta? Atëherë ndiqini këto këshilla bukurie për grim të bukur.

Një rutinë grimi 5-minutëshe mund të jetë një mënyrë e shpejtë dhe e lehtë për të përmirësuar bukurinë tuaj natyrore. Këtu e gjeni një rutinë të thjeshtë dhe efikase që mund ta ndiqni:

Filloni me një fytyrë të pastër dhe të hidratuar – Aplikoni një hidratues të lehtë në fytyrë dhe qafë për të hidratuar lëkurën tuaj dhe për të krijuar një bazë të lëmuar për grimin tuaj.

Përdorni një hidratues të lyer ose një krem BB për të barazuar tonin e lëkurës tuaj – Aplikojeni me gishta ose me një sfungjer grimi, duke e shpërndarë në mënyrë të barabartë.

Fshihni çdo njollë apo rreth të errët me një korrektor – Përdorni një furçë të vogël ose gishtat për të aplikuar një sasi të vogël korrektori në zonat që kanë nevojë për mbulim.

Aplikoni një pluhur të lehtë – Përdorni një furçë të madhe me gëzof për ta aplikuar pluhurin në mënyrë të barabartë në të gjithë fytyrën, për të kontrolluar shkëlqimin.

Aplikoni një rimel neutral në qepallat tuaja – Zgjidhni një nuancë që plotëson tonin e lëkurës suaj dhe aplikojeni në të gjithë qepallat tuaja duke përdorur një furçë për rimel, shkruan Hindustantimes, përcjell Klankosova.tv

Përdorni një ngjyrë të zezë ose kafe për vetulla – Aplikoni bojën në vetulla me anë të një furçe.

Aplikoni një shkëlqim buzësh ose buzëkuq me ngjyrë të çelur për të kompletuar pamjen tuaj – Zgjidhni një nuancë që plotëson tonin e lëkurës suaj dhe aplikojeni në buzët tuaja me një furçë buzësh ose me gisht.

Me këta hapa të thjeshtë, ju mund të krijoni një grim natyral dhe me shkëlqim në vetëm pesë minuta.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS