Kërkohet dorëheqja e Gruevski dhe Zaevit - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kërkohet dorëheqja e Gruevski dhe Zaevit

NULL NULL
15/05/2015

Mbrëmë në Shkup është zhvilluar protestë për herë të tetë gjatë këtyre ditëve.

Pjesëmarrësit e protestës kanë kërkuar dorëheqjen e Qeverisë dhe kryemnistrit Nikola Gruevski, përgjegjësi juridike dhe lirimin e të arrestuarve të tjerë nga protestat e mëparshme.

Në Strumicë është protestuar për dorëheqje të kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev.