Kërkohet sërish dorëheqja e Gruevskit - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kërkohet sërish dorëheqja e Gruevskit

NULL NULL
15/05/2015
“S’ka drejtësi, s’ka paqe”, “dorëheqje”, ishin parullat e protestuesve nëpër rrugët e Shkupit, të cilët edhe sot kërkuan dorëheqjen e Nikola Gruevskit.

Duke brohoritur “S’ka drejtësi, s’ka paqe”, “dorëheqje”, qindra protestues nga lëvizja Protestoj edhe sot kanë dalë në rrugët e Shkupit dhe kanë kërkuar dorëheqje të kryeministrit Nikolla Gruevski.

Mediat në Maqedoni raportojnë se protestuesit sërish ishin mbledhur sonte në mbrëmje dhe kanë dashur të shkojnë para ndërtesës së qeverisë ku policia nuk iu lejoi që të grumbullohen aty, prej ku shkuan pastaj tek ndërtesa e Kuvendit.

Në mesin e qytetarëve ishin prezentë edhe përfaqësues të plenumit të shkollave të mesme.