Kërkohet nga FBI, forcat afgane deklaruan se e kanë vrarë udhëheqësin e Al-Kaidës

Kërkohet nga FBI, forcat afgane deklaruan se e kanë vrarë udhëheqësin e Al-Kaidës

NULL NULL
1 muaj më parë

Forcat e Afganistanit kanë vrarë Abu Muhsin al-Masrin, udhëheqësin e lartë të Al-Kaidës, thonë nga Drejtoria Kombëtare e Sigurisë e Afganistanit (NDS).

Abu Muhsin al-Masrin është në listën e personave të kërkuar nga FBI, shkruan Reuters, transmeton Klan Kosova.

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) kanë ngritur akuza ndaj Al-Masrin se është pjesë e organizatave terroriste dhe se kishte vrarë qytetarë të Amerikës.