Kërkohet gjak urgjentisht në QKUK - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kërkohet gjak urgjentisht në QKUK

NULL NULL
07.05.2015 17:45
Një e lënduar në QKUK, ka nevojë urgjente për ndihmë. Asaj i nevojitet gjak i grupit AB (pozitiv). Numri kontaktues është 045/375-740.

Të aksidentuarit e së shtunës së kaluar, burrë e grua, nga fshati Mirash i Ferizajt, janë ende në gjendje të rëndë shëndetësore, dhe po vazhdojnë të jenë të shtrirë në QKUK.

E aksidentuara ka humbur shumë gjak dhe mjekët, për të ia përmirësuar gjendjen, kërkojnë me urgjencë gjakëdhënës.

Kushdo që e ka grupin e gjakut AB (negativ) dhe është në gjendje të mirë shëndetësore, ftohet të bëjë një veprim të tillë.

Numri kontaktues është 045/375-740.

Humaniteti juaj do të ndikojë direkt në shpëtimin e jetës të së aksidentuarës.

Dhuro gjak. Shpëto jetë.