20:58, 25 Maj 2020

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, qëndroi sot në Burgun e Dubravës.

Ai e vizitoi këtë vend ku para 21 vjetësh, forcat policore dhe ushtarake serbe vranë të burgosurit shqiptarë.

Kreu i shtetit tha se Kosova nuk do të ndalet deri sa të vihet drejtësia në vend.

Kronikë e përgatitur nga gazetarja Rina Mujku.

klankosova.tv

Konkurs Pune

Lexo më shumë