Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kërkesat në marrëdhënie që janë të vlefshme për t’i kërkuar

NULL NULL
01.12.2023 19:41
Marrëdhënie
Marrëdhënie

Në një marrëdhënie, disa kërkesa mund të ndryshojnë në varësi të stilit të lidhjes së personit. Megjithatë, disa kërkesa janë të vlefshme për t’u pyetur. Ndonjëherë, njerëzit me stil të lidhjes shmangëse mund të mendojnë se kërkesat janë të tepërta.

“Shqetësimi i dikujt tjetër, ose paaftësia për t’i dhënë atyre, ose zemërimi për kërkesën tuaj nuk do të thotë se ju e keni gabim që e pyetni”, shkroi eksperti i marrëdhënieve, Rikki Cloos, shkruan Hindustan Times, transmeton Klankosova.tv.

Interesohuni për partnerin tuaj

Në një marrëdhënie, është në rregull të presësh që të kontrollohesh herë pas here. Nga telefonatat e përditshme ose të rregullta deri te planifikimi i aktiviteteve së bashku janë të rëndësishme.

Dhënia e lirisë në lidhje

Qoftë se ka nevojë për hapësirë ​​për t’u larguar për ca kohë, është në rregull të prisni që ata të iu informojnë për veprimet e tyre.

Intimiteti i rregullt fizik

Komunikimi i rregullt rreth intimitetit fizik dhe të qenit intim janë gjithashtu të rëndësishëm në një marrëdhënie për zhvillimin e lidhjeve më të thella.

Sigurimi

Qoftë kërkimi i vërtetimit për emocionet tuaja ose siguria për statusin e marrëdhënies. Nuk ka asgjë të keqe ta presësh atë.

Koha kualitative së bashku

Të kaloni kohë së bashku dhe të prisni që partneri të bëjë përpjekje për të bërë plane së bashku janë të rëndësishme.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.