Kerasan Prishtina kampion në Ligën A - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kerasan Prishtina kampion në Ligën A

NULL NULL
18/05/2015
Kreasan Prishtina janë shpallur kampion të Ligës A të basketbollit në Kosovë. Ata mposhtën në finale ekipin New Born.

Basketbollistët e Kerasan Prishtinës kanë shënuar fitore në ndeshjen e tretë finale të “play-off”-it në Ligën A të Meshkujve.

Ata mposhtën ekipin New Born me rezultat 81:76 dhe kështu kanë arritur të shpallen kampion të kësaj lige.

Prej fillimit e deri në fund të ndeshjes është zhvilluar luftë e madhe nga të dyja skuadrat dhe këtë më së miri e dëshmon fakti se pjesa e rregullt e takimit ka përfunduar me shifrat 68:68.

Në pesë minutat shtesë ekip më i mirë në parket është treguar Kerasan Prishtina që në fund ia doli të triumfoj me 5 pikë dallim.

Kështu pas tri ndeshjeve të luajtura në mes këtyre dy skuadrave rezultati në seri ka shënuar 2:1 dhe në këtë mënyrë Kerasan Prishtina e ka siguruar një vend në garat e elitës së basketbollit kosovar në edicionin 2014/15.

Liga A e Meshkujve/Ndeshja e tretë finale e “play-off”-it.

Kerasan Prishtina – New Born 81:76 (2:1)