Këngëtari shqiptar Ermal Meta hap "EURO 2020"

Këngëtari shqiptar Ermal Meta hap “EURO 2020”

NULL NULL
2 weeks më parë

Që nga nesër (11 qershori) për një muaj rresht do të mbahet Kampionati Evropian në futboll “EURO 2020”.

Këtë kompeticion, që është më i rëndëisshmi në futbollin europian, do ta hapë këngëtari shqiptar Ermal Meta.

Kjo nuk është hera e parë që një artist shqiptar performon në ceremoninë hapëse të ndonjë kampionati zyrtar.

Një gjë të tillë e ka bërë edhe këngëtarja Era Istrefi e cila pati kënduar në hapjen e Kampionatit Botëror “Rusia 2018”.

Nesër, me fillim nga ora 21:00, do të luhet ndeshja e parë mes Italisë dhe Turqisë në stadiumin “Olimpico”./ Klankosova.tv

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ermal Meta (@ermalmetamusic)