Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Këmbësoria e FSK-së stërvitet me municion real në Mitrovicë (FOTO)

NULL NULL
19.02.2023 17:33

Këmbësoria e Forcës së Sigurisë ka realizuar një ushtrim fushor.

Për dy javë Regjimenti i tretë është stërvitur në Cërrnushë të Mitrovicës.

Me këtë rast, ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj, ka dhënë detaje.

“Ushtarakët tanë janë aftësuar në qitje me zjarr preciz, kontroll dhe komandë të zjarrit në nivel individual, stërvitje të ekipit për manovrim me zjarr real, si dhe stërvitje të skuadrave me zjarr shkollor dhe atë real”, tha Mehaj.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.