Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

KB Kosovari, anëtari më i ri i Ligës së Parë në basketboll (VIDEO)

NULL NULL
nga Endrit Zogaj 30.03.2023 19:30

KB Kosovari do të jetë anëtari më i ri i Ligës së Parë në basketboll në konkurrencën e meshkujve.

Gjatë garave të rregullta, skuadra e Kosovarit shënoi dhjetë fitore në dhjetë ndeshje të zhvilluara, ndërsa edhe në “Play-off” ishte perfekte, duke mos e humbur asnjë ndeshje dhe triumfoi në këtë ligë.

Fitorja ndaj Kaçanikut 64:83 i mjaftoi për tu shpallur kampion dhe për të siguruar hyrjen në Ligën e Parë.

Për këtë arritje u shpreh shumë i kënaqur kryetari i klubit, Isa Prebreza dhe kapiteni Ilir Jashanica.

Ekipi i Kosovarit për herë të parë ishte themeluar në vitin 1976, megjithatë 29 vjet më vonë u shua deri në vitin 2021 kur Isa Prebreza u fut në kryesi të klubit.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.