KB Istogu kampion i ligës së parë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

KB Istogu kampion i ligës së parë

NULL NULL
nga Jon Ajeti 31.03.2023 23:27

Skuadra e basketbollit Istogu ka shënuar edhe fitoren e dytë në play-offin e ligës së parë përballe ekipit të Borës të cilen e mposhti me rezultat 94 me 81 duke u shpallur kampion i ligës së parë.

Njëkohësisht ekipi në fjalë është promovuar direkt në superligë dhe atë per herë të parë në historinë e vet.