Katy Perry, Lionel Richie dhe Take That, performojnë sonte në Koncertin e Kurorëzimit - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Katy Perry, Lionel Richie dhe Take That, performojnë sonte në Koncertin e Kurorëzimit

NULL NULL
07.05.2023 18:29
Koncerti mbreteror

Një ditë pas kurorëzimit të Mbretit Charles i Tretë, pjesa më e madhe e Britanisë së Madhe po e kthen vëmendjen te Kështjella Windsor, ku do mbahet një koncert për nder të monarkut të ri.

Formacioni i interpretuesve për ngjarjen përfshin Lionel Richie dhe Katy Perry, përcjell klankosova.tv.

Dyshja kanë lidhje unike me mbretin e ri. Richie ka shërbyer si Ambasadori i Parë Global dhe Kryetar i Parë i Grupit të Ambasadorëve Global për Prince’s Trust, bamirësisë së Charles, që nga viti 2019. Perry ka qenë gjithashtu ambasador i Trustit British Asian, të cilin Charles e themeloi në 2007, që nga viti 2020.

Raportohet se pjesë e koncertit do jetë edhe pop grupi britanik, Take That.

Festimet fillojnë në orën 20:00. Koncerti do të vihet në skenë në lëndinën lindore të territorit të kështjellës, duke shënuar herën e parë që një ngjarje si kjo ndodh në këtë pronë.