Katër palestinezë plagosen në Gaza, përfshirë dhe një gazetar - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Katër palestinezë plagosen në Gaza, përfshirë dhe një gazetar

NULL NULL
10/09/2018

Katër palestinezë, kanë mbetur të plagosur këtë të hënë në rripin verior të Gazës.

Ngjarja ndodhi pasi flota e marinës izraelite hapi zjarr mbi një numër anijesh të cilat po depërtonin nga rripi i Gazës, me qëllim që të thyenin bllokadën e vazhdueshme të Izraelit  në enklavën bregdetare, njofton Klan Kosova.

Sipas raporteve në mesin e të plagosurve është edhe një gazetar.

Dëshmitarët okularë kanë bërë të ditur për mediat e huaja se të tjerët të lënduar pësuan nga efektet e bombolave të gazit, njofton Klan Kosova.