11:00, 16 Korrik 2019

Të gjithë sytë ishin te Dukesha e Cambridge derisa ajo ishte e ulur në pjesën mbretëore në Wimbledon në finalen mes Roger Federer dhe Novak Djokovic të dielën.

Dhe aty kishte një moment shumë të ëmbël që u kap nga mediat, njofton Klan Kosova.

Ish-kampioni botëror në tenis Stan Smith iu dha një palë këpucë tenisi Kate Middleton për djalin e saj, Prince Louis pikturuar me ngjyra të arta.

Atletet e Adidas Stan Smiths u nënshkruan edhe nga vetë legjenda.

Stan më parë fitoi Wimbledon në vitin 1972.

Konkurs Pune

Lexo më shumë