Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Katari organizator i Kampionatit Botëror 2027 në basketboll

NULL NULL
nga Endrit Zogaj 28.04.2023 14:49

Pas Kampionatit Botëror në futboll, Katari do të organizojë edhe një ngjarje shumë të rëndësishmë në sport.

Federata Ndërkombëtare e Basketbollit na njoftuar se Katari do të jetë nikoqir i Kampionatit Botëror në Basketboll 2027, ndërsa të gjitha takimet do të zhvillohet në Doha.

Krejt kjo erdhi pasi, FIBA ishte e impresionuar nga organizimit në Kupën e Botës si dhe i bindi oferta e Katarit  për mbajtjen e garës në një qytet, duke ua bërë me të lehtë tifozëve që të përcjellin më shumë ndeshje në më pak shpenzime.

Kampione aktuale e Botës në basketboll është kombëtarja e Spanjës.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.