“Karvani i Diasporës”, zëvendësministri i MPJD-së bisedon me bashkatdhetarë prizrenas - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

“Karvani i Diasporës”, zëvendësministri i MPJD-së bisedon me bashkatdhetarë prizrenas

NULL NULL
07/08/2022

Aktiviteti “Karvani i Diasporës” dje ka vazhduar në Prizren nën moton.

Sipas MPJD-së, me moton “Shijo Kosovën”, këtij aktiviteti iu bashkuan bashkatdhetarë prizrenas, ku në bashkëbisedim ishte zëvendësministri i MPJD-së, Kreshnik Ahmeti.

“Me këtë rast, në bashkëbisedim me z. Kreshnik Ahmeti, zëvendësministër i MPJD-së, dhe zëvendësministren e Arsimit, znj. Edona Maloku Bërdyna, mëgimtarët u njoftuan për qëllimin e Karvanit dhe për programet që ofron MPJD-ja”, thuhet në njoftim, transmeton Klankosova.tv.

Ky aktivitet, do të vazhdojë sot në Bogë të Pejës e në Mitrovicë, duke filluar nga ora 19:00 në muzeun e qytetit.