Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kaq kohë duhet të kaloni në vaskë

NULL NULL
02.12.2023 20:48
vaskë
vaskë

Kohëzgjatja optimale për të kaluar në vaskë është vetëm 22 minuta, ka zbuluar një studim i ri.

Një banjë e ngrohtë është mënyra ideale për t’u çlodhur dhe për t’u ndjerë i/e pastër në një mbrëmje të ftohtë dimri, por për shkak se faturat e ujit nuk janë të lira, është më e rëndësishme se të siguroheni që koha juaj e çlodhjes në vaskë ia vlen.

Një studim i ri ka gjetur kohën më të mirë të banjës për relaksim, hidratim dhe gjumë të mirë, shkruan Metro, transmeton Klankosova.tv.

Eksperimenti, nga Victorian Plumbing, përfshiu 20 pjesëmarrës, 10 burra dhe 10 gra, të cilët bënë banjë me gjatësi të ndryshme dhe vlerësuan se si ndiheshin më pas. Rezultatet zbuluan se një dush 22 minutash është perfekt – dhe në mënyrë ideale duhet të jeni jashtë banjës për 28 minuta.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.