Kaq do të paguhen presidentja, kryeministri e kryekuvendari me ligjin e ri të pagave - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kaq do të paguhen presidentja, kryeministri e kryekuvendari me ligjin e ri të pagave

NULL NULL
01.02.2023 11:06

Sot në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës u miratua vlera e koeficientit 105 euro për pagat.

Presidentja e Kosovës, me ligjin e ri, pritet të ketë pagën 1890 euro, kryeministri dhe kryetari i kuvendit do ta kenë pagën nga 1785 euro.

Deputetët e ministrat do të pagguhen nga 1722 euro, ndërkaq zëvendësministrat nga 1554 euro.