Kampionja Olimpike përdor kondomin për të rregulluar kajakun, funksionon

Kampionja Olimpike përdor kondomin për të rregulluar kajakun, funksionon

NULL NULL
2 months më parë

Jess Fox ka treguar se si u përdor një kondom për të rregulluar kajakun e saj të dëmtuar në “Tokyo 2020”.

Ylli australian kishte nevojë për të riparuar hundën e kajakut të saj pas finaleve të sllallomit të saj në kanoe, ku ajo fitoi një medalje bronzi.

27 vjeçarja fitoi garën e fundit të sllallomit të kanoes C1, e cila u bë fitorja e saj e parë olimpike, pasi kishte fituar argjendin në Londër dhe bronzin në Rio.

Por, ajo mbase do të mbahet mend më së miri për trikun e saj magjepsës, i cili demonstron një anëtar të ekuipazhit të saj duke rregulluar kajakun e saj me diçka të papritur.

Në klip, Fox filmon një kondom që shtrihet në majë të hundës së kajakut për të mbajtur një përzierje karboni në vend.

“Me siguri që nuk e keni ditur që kondomët mund të përdoren për riparimet e kajakut”, shkroi ajo në Instagram.

Fox përfundoi kursin K1 për dy sekonda më shpejt se kundërshtarët e saj, por përfundoi e treta për shkak të dy penalltive.

Sidoqoftë, ajo e kompensoi atë në finalen C1, duke mposhtur Mallory Franklin të Britanisë me 3.64 sekonda pas riparimeve urgjente të Kajakut.

Lidhja midis kondomëve dhe Olimpiadës duket të jetë diçka e rëndësishme, pasi 160 mijë të tillë u shpërndahen atletëve për lojërat.