Kampionet olimpike të Kosovës nderohen në stadiumin "Fadil Vokrri" (FOTO)

Kampionet olimpike të Kosovës nderohen në stadiumin “Fadil Vokrri” (FOTO)

NULL NULL
1 month më parë

Kampionet olimpike të Kosovës Majlinda Kelmendi, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë nderuar nga tifozët në stadiumin “Fadil Vokrri”, ku po zhvillohet ndeshja mes Kosovës dhe Greqisë në kualifikimet për Kampionatin Botëror “Qatar 2022”.

“Dardanët” para fillimit të ndeshjes kanë shpalosur një pankartë gjigande me mbi shkrimin:

“Përndritës të vendit”.

Xhudistet Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, fituan medalje të artë në lojërat olimpike “Tokyo 2020”.

Ndërkaq ishte Majlinda Kelmendi, ajo që ia siguroi të artë e parë Kosovës në “Rio 2016”.