13:11, 8 Prill 2019

Golden State Warriors kanë triumfuar ndaj Los Angeles Clippers në ndeshjen e tyre të fundit të stinorit të rregullt në “Oracle Arena”.

Ata madje i rikthyen fanellat ikonike të këtij klubi dhe njëherësh me fitoren 131-104 siguruan pozitën e parë në Konferencën Perëndimore të NBA-së.

Stpehen Curry ishte koshashënuesi më i mirë me 27 pikë ndërkaq Landry Shamet pati më së shumt te Clippers, vetëm 17.

Kështu, kampionët në fuqi e arritën fitoren numër 56, përderisa Clippers humbën për herë të 34-të në këtë edicion.

Konkurs Pune

Lexo më shumë