Kampi për portierët e rinj në Kosovë nga Maik Kaszemeikat (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kampi për portierët e rinj në Kosovë nga Maik Kaszemeikat (VIDEO)

NULL NULL
nga Shpend Spahija 14.02.2023 16:24

Të martën ka filluar kampi për zhvillimin e portierëve të futbollit me trajnerin gjerman, Maik Kaszemeikat, nën organizimin e SEE Talents dhe Sons of Soccer Academy.

Kaszemeikat ka vlerësuar se tek të rinjtë ka potencial dhe qëllimi është të nxjerrët ndonjë talent për ta dërguar në Gjermani.

Krahas djemve dhe vajzave nga Kosova, në këtë kamp kanë marrë pjesë edhe portierët e rinj nga Presheva dhe Shqipëria.

Në vazhdim është kronika e përgatitur nga emisioni “Minuta e fundit” në Klan Kosova.