Kamioni përplas për vdekje dy këmbësorë në Kanada - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kamioni përplas për vdekje dy këmbësorë në Kanada

NULL NULL
14.03.2023 08:48
Kanada, perplasja

Dy persona kanë mbetur të vdekur dhe nëntë të tjerë janë plagosur pasi janë përplasur nga një kamion në qytetin Amqui, Kanada.

Drejtuesi i mjetit, 38-vjeçar është arrestuar pasi është dorëzuar në polici.

Hetuesit janë ende duke u përpjekur për të përcaktuar nëse incidenti ishte një sulm i qëllimshëm. Kjo ngjarje tragjike vjen vetëm një muaj pasi dy fëmijë u vranë kur një shofer autobusi hyri me makinë në një çerdhe në Montreal.

Dy personat e vdekur mësohet se janë një burrë rreth të 70-tave dhe një tjetër 60-vjeçar. Mediat kanadeze raportuan se mes të plagosurve ka edhe fëmijë që po trajtohen në spitalin lokal.