18:00, 1 Maj 2019

Paramendoni që jeni duke ecur nëpër Pakistan dhe papritmas e shihni Tyrion Lannister.

Kamerieri pakistanez Rozi Khan nuk kishte dëgjuar asnjëherë për Game of Thrones – ose karakterin e shumë të popullarizuar të Tyrion Lannister, njofton Klan Kosova.

25-vjeçari i ngjan aktorit Peter Dinklage, i cili ka luajtur një fisnik të mençur që nga sezoni i parë i serialit të suksesshëm në vitin 2010 “Game of Thrones”.

Khan që është një kamarier në Pakistan, përveç shërbimit të klientëve të tij, tani ka edhe një ‘punë’ tjetër – të fotografohet me fansat e Tyrion Lannister.

“Nuk më vjen keq, shumë fotografi të mia janë marrë, prandaj jam bërë shumë i famshme kudo”, tha ai.

Konkurs Pune

Lexo më shumë