10:50, 19 Shkurt 2020

Numri i rasteve të vdekjes nga Coronavirusi ka kaluar mbi 2 mijë, kanë njoftuar autoritetet e Kinës.

Janë 136 persona që kanë vdekur së fundmi dhe një mijë e 749 raste të reja me të infektuar, shkruan CNN, transmeton Klan Kosova.

Deri më tash rasti i përgjithshëm i personave të prekur me këtë virus ka kaluar mbi 75 mijë.

Shumica e personave të vdekur rishtas janë nga krahina e Hubei, epiqendër e shpërthimit të virusit.

Konkurs Pune

Lexo më shumë