10:29, 27 Maj 2020

350 mijë e 531.

Kaq është numri i personave të cilëve u ka marrë jetën koronavirusi anembanë botës, sipas të dhënave të Johns Hopkins University, transmeton Klan Kosova.

Gjithandej globit të prekur nga ky virus aktualisht janë afër pesë milionë e 595 mijë e 91 milionë veta, ndërkaq shëruar janë dy milionë e 288 mijë e 965.

Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbeten vendi më numrin më të madh të të infektuarve dhe të vdekurve. Brazili është i dyti në botë me numrin e rasteve, kurse e dyta me numrin e vdekjeve është Britania e Madhe.

Konkurs Pune

Lexo më shumë