Kajtazi thotë se Kurti shkoi në burg duke kundërshtuar asociacionin që tash po e pranon (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kajtazi thotë se Kurti shkoi në burg duke kundërshtuar asociacionin që tash po e pranon (VIDEO)

NULL NULL
22.03.2023 22:46
Vehbi Kajtazi

Opinionisti, Vehbi Kajtazi, e ka cilësuar kryministrin Albin Kurti mashtrues, duke iu referuar pranimit të aneksit të 18 Marsit në Ohër.

Kajtazi madje në Rubikon përmendi që para dy vitesh, pikërisht Albin Kurti vuante burg për vepër penale, nga veprimet e tij kundër asociacionit, që tashmë e ka pranuar në marrëveshje, transmeton klankosova.tv.

”Sot dy vjet Albin Kurti, u votu si kryeministër”.

”Ne e dimë në zgjedhjet e fundit që këtij njeriu nuk i është leju me marrë pjesë në zgjedhje. Se nuk është çertifiku”.

”Pse nuk është çertifiku?”.

”Se ka qenë i dënuar për vepër penale. Çfarë vepre penale ka kry dhe me çfarë motivi? Kundër kësaj marrëveshjeje që ky e ka pranu tash”.

”Pra, ky njeri, ka shku në burg. Në burg ka shku. U dënu për vepër penale që e ka kry, kundër kësaj marrëveshjeje që ky e ka pranu. Por, është edhe më e randë sesa ajo. Paska qenë shumë e lehtë, paska desht me i thanë bëhu kryeministër, kryej këto marrëveshje”.

”Është mashtrues. Unë nuk provoj me amnistu këta në gjithçka që thotë ky është mashtrues”.