Kajtazi thotë se asociacioni pritet ta ketë emrin ''Komunat vetëqeverisëse'' (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kajtazi thotë se asociacioni pritet ta ketë emrin ”Komunat vetëqeverisëse” (VIDEO)

NULL NULL
23.02.2023 21:48
Vehbi Kajtazi, Rubikon

Opinionisti, Vehbi Kajtazi, ka thënë se në dialogun mes palës kosovare dhe asaj serbe, pretendohet se ka pasur negociim për emrin e asociacionit, që siç tha pritet të quhet tutje ”Komunat vetëqeverisëse”.

”Këtë lloj emri pritet me pasë, ky asociacion, ky lloj pushteti. Dhe sepse tingëllon shumë butë”, u shpreh ai në Rubikon, transmeton klankosova.tv.

Tutje theksoi se kryeministri Albin Kurti, çështjet e dialogut dhe marrëveshjeve, nuk i diskuton me Grupin Parlamentar të Vetëvendosjes.

”E ka një strukturë të caktuar me të cilët diskuton, por jo me shumë deputetë të cilët nuk jam i sigurt që i njeh mirë se kënd e ka deputet”.

Madje në diskutim me ish-deputetin e Vetëvendosjes, Dardan Sejdiun, i replikoi se kryeministri Albin Kurti nuk është i njëjti që ai e kishte njohur në opozitë.

”Asociacioni nuk do të quhet kështu, as ”Zajednica” jo”, tha ai mes tjerash.