Kadrijaj për Vitinë: Është bërë tri herë ministër, nuk ka tri suksese në dobi të qytetarëve - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kadrijaj për Vitinë: Është bërë tri herë ministër, nuk ka tri suksese në dobi të qytetarëve

NULL NULL
02.02.2023 11:32

Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj, adresoi kritika ndaj Qeverisë Kurti lidhur me sektorin e shëndetësisë në vend, duke thënë se ajo që po shohim është që Ministria e Shëndetësisë s’ka qenë kurrë më keq se sot.

“Vitia e braktisi pozitën kur shëndetësia ishte në kaos vetëm për të kandiduar për një post politik. Ministria e Shëndetësisë u la pa ministër për disa muaj dhe për të tretën herë erdhi Arben Vitia. Pra, në Qeverinë Kurti mund të gjesh një person që është bërë tri herë ministër dhe nuk ka tri suksese ose vendime në dobi të qytetarëve”.

Sipas deputetes Kadrijaj, qasja e Vetëvendosjes ka shkuar aq larg sa personeli shëndetësor po vëzhgohet edhe në rrjetet sociale, me detaje përcillen aktivitetet e tyre dhe se pa humbur në kohë thirren në telefon që t’i heqin reagimet e tyre përmes linqeve dhe komentet nëpër profile të ndryshme.

“Këtu nuk kemi shëndetësi, por kemi sistemin diktatorial dhe situatën që punëtorët të mos shkojnë në punë për të punuar në frymën e kolegialitetit. Nëse vazhdohet kështu, do të ketë kërkesa për të ikur në institucione private por edhe jashtë vendit. Punoni shumë e leni popullizmat”, deklaroi deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj.