Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kaçanik: Ndalohen tre postierë, nënshkruan fletëkthesat e klientëve të Raiffeisen

NULL NULL
30.05.2023 16:52
gjykata

Janë ndaluar në kohëzgjatje prej 48 orësh tre zyrtarë të Postës në Kaçanik, për veprën penale “Falsifikimi i dokumentit zyrtar”.

Të dyshuarit me inicialet A. Ç. ,K.Z., dhe R.L., dyshohet se gjatë ushtrimit të detyrës së tyre, nga data 01.12.2022 deri më datën e inspektimit 20.12.2022, në Kaçanik, në cilësinë e personave zyrtarë – si postierë përgjegjës për shpërndarjen e kartelave të Raiffeisen Bank, duke mos respektuar kriteret dhe rregullat për dhënien e kartelave, kanë nënshkruar në fletëkthesat se kinse konsumatorët kanë pranuar kartelat bankare, edhe pse të njëjtat nuk janë shpërndarë, nga të cilat pas verifikimit nga ana e inspeksionit rezultojnë se janë falsifikuar 28 fletë-kthime prej tyre.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.