Ka nisur takimi i Kurtit me Borrellin dhe Lajçakun - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ka nisur takimi i Kurtit me Borrellin dhe Lajçakun

NULL NULL
18.03.2023 12:29

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka nisur takimin me Përfaqësuesin e Lartë të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, dhe të dërguarin special për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, në Ohër.

Më herët, Borrell dhe Lajçak takuan presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Në fund do të mbahet takimi trilateral. /Klankosova.tv.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS