Juventus vs Lazio 2-0 - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Juventus vs Lazio 2-0

NULL NULL
08/08/2015
Juventus takohet në Superkupë me Lazion.

Përfundon ndeshja! Juventus fiton Superkupën e Italisë.

_________________________________________________________________________________________________

Minuta 90: Del Stefano Sturaro, hyn Roberto Pereyra.
_________________________________________________________________________________________________

Minuta 88: Djordevic gjuan dobët.

_________________________________________________________________________________________________

Minuta 80: Del nga loja. Mario Mandzukic; hyn në lojë Fernando Llorente.

_________________________________________________________________________________________________

Minuta 75: Danilo Cataldi del nga loja. Inkuadrohet Ricardo Kishnia.

_________________________________________________________________________________________________

Minuta 73: Shënon Dybala. Juventus thellon epërsinë.

https://www.youtube.com/watch?v=Zeq1szRN58s

_________________________________________________________________________________________________

Minuta 69: Shënon Mandzukiq. Juventus në epërsi.

https://www.youtube.com/watch?v=oeMD68RqhUo

____________________________________________________________________________________________

Minuta 61: Kingsley Coman del nga loja. Inkuadrohet Paulo Dybala.

                     Miroslav Klose zëvendësohet nga Filip Djordjevic.

____________________________________________________________________________________________________

Minuta 59: Klose tenton të kalojë Bonuccin, por italiani është i vëmdendshëm dhe gjermani shkakton faul.

____________________________________________________________________________________________________

Minuta 57: Onzi gjuan, por Buffon është në vend.

____________________________________________________________________________________________________

Minuta 54: Candreva pason tek Felipe Anderson, duke i dhënë mundësinë të rrezikoj portën kundështare, por braziliani gjuan lartë mbi portë.

____________________________________________________________________________________________________

Minuta 50: Marchisio dhe Onazi kanë një duel në mesfushë, por të dy shpëtojnë pa lëndime serioze; vazhdojnë ndeshjen.

____________________________________________________________________________________________________

Fillon pjesa e dytë!

____________________________________________________________________________________________________

Përfundon pjesa e parë! Të dy skuadrat në pushim do të shikojnë të përmirësojnë gabimet. Lazio nisi lojën me intensitet, por më pas Juventus filloi të merrte kontrollin, por pa ndonjë rezultat para portës kundërshtare.

____________________________________________________________________________________________________

Minuta 42: Juventus fiton goditje dënimi. Pogba tenton të befasoj gardianin e Lazios, por pa sukses.

____________________________________________________________________________________________________

Minuta 40: Felipe Anderson tenton të depërtojë në krahun e majtë, por Lichtsteiner tregohet i vëmendshëm.

____________________________________________________________________________________________________

Minuta 31: Juventus ngadalë po merr kontrollin e ndeshjes, por Lazio nuk po tërhiqet – po krijon raste.
____________________________________________________________________________________________________

Minuta 29: Pasi Pogba ka qenë lojtari më kreativ i skuadrës atij po i shkon ’10-ta’ në fanelë; pason me Evra, por francezi e humb topin.

____________________________________________________________________________________________________

Minuta 24: Mandzukiq vazhdon të jetë cak i harkimeve të gjata të Juventusit, por De Vrij dhe Gentiletti po tregohen të kujdesshëm.

____________________________________________________________________________________________________

Minuta 20: Lazio ulë presionin, por Juventus ende nuk po e gjen ritmin e lojës. Candreva vazhdon të jetë rrezik.

____________________________________________________________________________________________________

Minuta 16: Lazio dominon ndeshjen, duke e kontrolluar dhe krijuar raste. Ndërsa, Mandzukiq duket i humbur në fushë.

____________________________________________________________________________________________________

Minuta 15: Krosimi i Lichteiner ndalet lehtë nga Machetti.

____________________________________________________________________________________________________

Minuta 4: Koeman e Mandzukiq kombinojnë bukur, por ndalen pa rrezikuar portën.

____________________________________________________________________________________________________

Fillon ndeshja!

Lazio (4-3-3): Marchetti; Basta, De Vrij, Gentiletti, Radu; Onazi, Biglia, Cataldi; Candreva, Klose, Felipe Anderson.

Juventus  (3-5-2): Buffon; Caceres, Bonucci, Barzagli; Lichtsteiner, Sturaro, Marchisio, Pogba, Evra; Mandzukic, Coman.