Juventus dëshiron ta blejë Cuadradon - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Juventus dëshiron ta blejë Cuadradon

NULL NULL
05/10/2015

Juventus po shpreson të arrij një marrëveshje prej 20 milionë eurove me Chelsan që përfundimisht t’i sigurojë shërbimet e anësorit Juan Cuadrado.

Reprezentuesi kolumbian u bashkua me kampionët e Italisë në një marrëveshje një vjeçare huazimi pak para përfundimit të afatit kalimtar veror.

Ish lojtari i Fiorentinës befasisht ka pasur pak telashe për të siguruar një vend në skuadren kampionë, ai shpejtë u bë i pazëvendësueshëm në linjën sulmuese të trajnerit Massimilano Allgeri dhe Juve tani dëshiron ta kompletojë transferimin në fund të stinorit 2015/16.

Në të vërtetë, Zonja e Vjetër është e gatshme të paguajë 20 milionë euro, ndërsa Chelsea besohet se do të tentojë një shifër më të lartë pasi që vetë ka paguar 23.3 milionë funte apo 32 milionë euro në Janar për anësorin.