18:00, 12 Korrik 2018

Si duket kampionët e Italisë janë rehatuar sa i përket repartit të mbrojtjes, pasi e kanë transferuar pesë herë Topin e Artë, Cristiano Ronaldo.

Ndërkaq, tani ata janë fokusuar në atë se si ta bëjnë edhe më të fortë pjesën defensive, duke shënjestruar lojtarë si Diego Godin, Stevan Saviq, Shkodran Mustafi dhe Juan Bernat, raporton Tuttosport.

Te aktualët, Daniele Rugani po shkon drejt largimit nga Juventus Stadium, ndërkaq e ardhmja e Mehdi Benatia-s dhe Alex Sandors vazhdon të jetë e paqartë.