Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

”Jurassic World” filmi më i shikuar

NULL NULL
16.06.2015 13:00

Pjesa e katër e filmave të serisë Jurassic Park është bërë kështu i pari film që ka fituar mbi 500 milionë dollarë vetëm javën e parë të shfaqjes.

‘’Jurassic World’’ është bërë kështu filmi më i shikuar në 66-të shtetet ku është shfaqur, 19 milionë dollarë ka qenë fitimi në Angli, ndërsa 100 milionë në Kinë.

Filmi ka për bashkëproducent Steven Spielberg, me regjisor Colin Trevorrow.

Jurassic Park ka qenë hit i madh në vitin 1993, duke fituar mbi 1 miliardë euro në mbarë botën. Më pas është përcjellë nga The Lost World: Jurassic Park dhe më pas Jurassic Park II.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.