Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

“Ju jemi mirënjohës”, i thotë Zelensky kryeministrit britanik

NULL NULL
15.05.2023 12:09
Zelensky dhe Sunak
Presidenti ukraianas në takim me kryeministrin britanik

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky po qëndron në një vizitë të befasishme në Mbretërinë e Bashkuar ku është takuar me kryeministrin Rishi Sunak

Gjatë takimit, Zelensky ka falënderuar Mbretërinë e Bashkuar për mbështetjen ndaj Ukrainës që nga pushtimi rus.

“Mbështetja juaj tashmë është shumë për ne, ju keni bërë shumë – ju, qeveria juaj dhe Madhëria e Tij Mbreti, dhe sigurisht populli juaj, shoqëria juaj,” tha ai.

“Ne jemi mirënjohës nga zemra, nga ukrainasit, nga ushtarët tanë, ne jemi mirënjohës”, tha ai, transmeton Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.