Ju Flet Prishtina: Çfarë u ofron kryeqyteti studentëve? - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ju Flet Prishtina: Çfarë u ofron kryeqyteti studentëve?

NULL NULL
01/10/2015

Tetori është muaji kur nis të popullohet Prishtina me studentë.

Shumë të rinj të komunave të Kosovës vinë në kryeqendër për të kryer studimet.

Ne edicionin e radhës së emisionit “Ju flet Prishtina”  do të mësoni se çfarë ofron kryeqyteti për  këta studentë.

Me çfarë kushte ballafaqohen ata? Si është jeta studentore në konvikte dhe banesa private? Pse qëndrojnë deri në 5 studentë në një dhomë? Si po shiten dhomat nëpër konvikte nga studentët? Në cilat lagje preferojnë më shumë të jetojnë studentët dhe cilat janë çmimet e qirave?

Të gjitha këto por edhe më shumë na ndiqeni të shtunën, ne emisionin kushtuar kryeqytetit, në ora 18:00 në Klan Kosova .