Jos Verstappen: Hamilton duhej të ishte skualifikuar

Jos Verstappen: Hamilton duhej të ishte skualifikuar

NULL NULL
2 months më parë

Max Verstappen kaloi të dielën në mbrëmje në spital dhe babai i tij Jos mendon se Lewis Hamilton duhej të ishte skualifikuar për rolin e tij në aksidentin që e bëri atë atje.

Për fat të mirë, shoferi i Red Bull nuk pësoi dëmtime serioze të brendshme, por, megjithatë, Jos beson se dënimi i Hamilton me një dënim prej 10 sekondash ishte i butë.

“Ajo që ai bëri ishte e papranueshme, unë mendoj se një penallti prej 10 sekondash është vërtet qesharake”, tha Jos Verstappen për De Telegraaf.

“Sipas mendimit tim, ata duhet ta kishin skualifikuar atë”.

“Maksi i dha hapësirë dhe ai ishte përpara, nuk mund të parakalosh nga brenda”,

Max Verstappen tani është në shtëpi duke u rikuperuar, pasi ishte marrë nga gara me një ambulancë, shkruan Marca, transmeton Klankosova.tv.