Jordi Alba ndjek hapat e Busquets, largohet nga Barcelona - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Jordi Alba ndjek hapat e Busquets, largohet nga Barcelona

NULL NULL
nga Endrit Zogaj 24.05.2023 12:17

Është koha e ndryshimit në Barcelonë. Pas tërheqjes së Gerard Piqué dhe njoftimit pak ditë më parë të Busquets se nuk do të rinovojë, tani është Jordi Alba i radhës që po largohet nga ekipi katal ka mësuar “MARCA”, njofton Klankosova.tv.

Albas i kishte mbetur edhe një vit në kontratën e tij, por mbrojtësi po largohet para kohës së tij.

Në fakt, Alba ka ndryshuar mendje ditët e fundit sepse para disa javësh ishte i vendosur në përmbushjen e kontratës së tij. Tani ai ka vendosur t’i japë fund karrierës së tij në Camp Nou pas 11 vjetësh.

34 vjeçari ka humbur rëndësinë këtë vit në ekipin katalunas, pasi Xavi ka zgjedhur Balde në shumicën e ndeshjeve të krahut të majtë. Alba ka arritur në përfundimin se ka ardhur koha të marrë pjesë në projekte të reja.

Për 11 vjet Jordi Alba fitoi 18 trofe me skuadrën e Barcelonës.